Jesteś tutaj

Opakowania farmaceutyczne

Opakowania farmaceutyczne oferowane przez Arexim Packaging to głównie opakowania szklane na syropy, krople, emulsje, plastikowe opakowania do kremów i maści, słoiki na tabletki oraz wszelkiego rodzaju akcesoria takie jak: pipety, zakraplacze, strzykawki, miarki – samodzielne lub w komplecie z zakrętkami.

Opakowania farmaceutyczne szklane wykonane są z barwionego szkła, chroniącego produkty przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.

Wśród oferowanych przez nas opakowań farmaceutycznych są opakowania kompletne oraz takie, z których nasz zespół ekspertów z pewnością dobierze najlepsze rozwiązanie dla Państwa produktów.

Warunki przechowywania leków

Leki powinny być przechowywane w warunkach całkowitej sterylności, dlatego opakowania farmaceutyczne muszą mieć szczelne zamknięcia. Ponadto, nie powinny uwalniać żadnych substancji chemicznych, które mogłyby wejść w reakcję z produktem medycznym i zepsuć go.

Arexim Packaging oferuje opakowania farmaceutyczne w rozsądnych cenach.

Nasz asortyment

Nasza oferta zawiera opakowania farmaceutyczne przeznaczone do przechowywania, zamykania i dozowania leków.

Butelki, tuby i słoiki. Są to najbardziej rozpowszechnione opakowania farmaceutyczne. Słoiki wyróżniają się szeroką podstawą zapobiegającą spadaniu i przewracaniu. Butelki wyróżnia szeroka gama dostępnych zamknięć i dozowników, które dzięki zapewnieniu szczelności, chronią zawartość przed przenikaniem chorobotwórczych mikroorganizmów. Tuby pozwalają wykorzystać zamieszczoną w nich substancję do ostatniego mililitra.

Atomizery i triggery. Do opakowań farmaceutycznych często używa się prostych urządzeń, za pomocą których płynna albo sypka zawartość butelki rozprowadza się na skórze. Atomizery i triggery sprawiają, że proces używania takich środków farmaceutycznych staje się bardziej komfortowy – po nałożeniu środka, ręce użytkownika pozostają czyste.

Dozowniki i dyspensery. Takie opakowania farmaceutyczne pozwalają dozować żele i płyny, uniemożliwiając przenikanie bakterii i kurzu do środka pojemnika. Jeśli butelka jest wyposażona w dyspenser próżniowy, jej zawartość można wykorzystać do samego końca.

Zamknięcia i akcesoria. Każde opakowanie do leku wyposażone jest w hermetyczne elementy. Zabezpieczają one zawartość przed rozsypaniem albo wylewaniem i zapobiegają przenikaniu kurzu i brudu do środka opakowania. Do akcesoriów należą pipety, zazwyczaj używane wraz z butelkami do kropli do oczu i innymi farmaceutykami.

Za pomocą formularza-zamówienia w rozdziale Kontakt można zakupić butelki, zamknięcia i inne opakowania dla fasowania i przechowywania środków farmaceutycznych.